
Хто такі колектори і що від них можна очікувати?
Оформляючи кредит, всі прекрасно розуміють, що його потрібно віддавати. Якщо з якихось причин не вдалося виконати кредитні зобов’язання в строк, то вам доведеться дізнатися, хто такі колектори. Варто відзначити, що в Україні юридично не закріплений статус колекторів. Як правило, мова йде про роботу факторингового агентства, в повноваження якого входить:
- консультування щодо питань кредитування;
- юридичне представництво компанії-кредитора в різних установах;
- зв’язок з позичальниками по телефону і поштою;
- повернення грошових коштів кредитору.
Колектор – це представник компанії, що спеціалізується на поверненні коштів у встановлений договором термін. Іноді в кредитній організації є свої колектори, а іноді банки звертаються в спеціальні компанії. Найчастіше колектори просто перекуповують проблемні кредити і займаються виключно поверненням грошей. Навіщо це кредитору? Щоб не займатися пошуком позичальника, не витрачати час і гроші на судові тяжби. Навіщо це колектору? Згодом штрафні санкції збільшуються в рази. Якщо за справу взялася колекторська організація, то заплатити доведеться значно більше, ніж ви віддали б безпосередньо банку.
Повноваження колекторів | Чого не можуть робити колектори? |
Дзвонити позичальникам в робочий час | Відвідувати боржників в нічний час |
Надсилати листи-сповіщення | Без вашого дозволу прийти до вас в будинок або на роботу |
Відправляти запит за місцем роботи | Порушувати принцип недоторканності житла |
Проблемні позики
В руки до колекторів потрапляють ті заборгованості, з погашенням яких виникають складності:
- позичальник не вносить оплату вчасно;
- ігнорує дзвінки та повідомлення банку;
- ховається;
- приховує свої реальні фінансові можливості;
- відмовляється платити кредит.
Якщо з виплатою боргу виникають труднощі, то фінансова організація може запропонувати кілька варіантів:
- Пролонгація кредиту.
- Реструктуризація, розстрочка.
- Кредитні канікули.
Іноді єдино правильним вирішенням питання є рефінансування. Коли заплатити за кредитними рахунками не представляється можливим, то залишається тільки один спосіб вирішити проблему: оформити новий кредит для погашення старого. Для термінової виплати боргу ви можете звернутися в Сreditport і отримати оперативну позику на карту. Робити це варто тільки в тому випадку, коли ви розумієте, що зможете закрити наступний кредит найближчим часом. Великий ризик потрапити в кредитний ланцюжок, тому варто добре розрахувати свої фінансові можливості. Якщо ж варіант рішення не знайдений і людина все ж затягнув з виплатами, то за справу беруться колекторські компанії.
Принцип роботи колекторів
Існує багато міфів про методи, які використовуються для повернення грошей. Якщо ви все ж потрапили в фінансові труднощі, то варто розібратися з тим, як працюють колектори. Перший етап роботи з позичальником – дзвінки та повідомлення з нагадуванням про заборгованість. Дзвінки повинні здійснюватися виключно в робочий час і тільки за тими номерами, які ви вказали в договорі. Якщо спроби банку вийти на зв’язок позичальником ігноруються, то за адресою прописки останнього можуть прийти представники банку або колекторської компанії. Найбільш дієвий варіант повернення грошей – через суд. Такі справи, як правило, вирішуються приблизно за одним сценарієм: примусове стягнення боргу або вилучення майна позичальника.
lнші статті






